Що необхідно знати під час подорожі на пізньому терміні вагітності

Вагітність та подорожі

Багато майбутніх мам бояться вирушати в далекі подорожі на пізньому терміні вагітності, це пов’язано з побоюванням за своє здоров’я. Однак якщо все продумати правильно, то можна максимально убезпечити себе, а поїздку зробити приємною і комфортною. Лікарі вважають, що пізній термін вагітності починається з тридцятого тижня. Але навіть якщо ви почуваєтеся чудово, і лікарі не мають претензій до вашого здоров’я, перед поїздкою все одно краще проконсультуватися з лікарем і здати потрібні аналізи. Лише після необхідного обстеження переконавшись у тому, що нічого не загрожує вашому здоров’ю та здоров’ю вашого майбутнього малюка, можна сміливо вирушати у подорож.

Подорожі під час вагітності

Але якщо під час обстеження були виявлені хоч найменші проблеми у майбутньої мами або її малюка, то не варто ризикувати та вирушати на відпочинок чи будь-яку дальню поїздку. Оскільки ніяке задоволення від відпочинку або приємної подорожі не можна ставити вище за ризик завдати шкоди дитині або взагалі втратити її. Для будь-якої вагітної жінки здоров’я її майбутньої дитини має бути на першому місці, а від перебігу всієї вагітності воно якраз і залежить. При подорожах майбутня мама може зіткнутися з перепадом тиску, температури та різкої зміни клімату, що не завжди сприятливо відбивається на перебігу вагітності. Якщо ж лікар схвалить майбутню поїздку і дасть вам різні рекомендації, то перед тим, як вирушити в подорож, треба вибрати вид транспорту, в якому вам буде комфортніше і безпечніше.

Вибираючи для подорожі літак, ви повинні знати, що на великому терміні вагітності вас можуть навіть не пустити. Якщо у вас немає вибору, і існує необхідність у перельоті, то ви повинні бути готові до того, що авіаперевізник візьме з вас розписку про те, що у разі чого ви не матимете до нього жодних претензій. Уточніть заздалегідь у лікаря, які ліки необхідно взяти в літак для випадку погіршення стану. Щоб уникнути запаморочення під час польоту можна часточку лимона покласти під язик, деяким жінкам краще допомагає кисле льодяник.

Якщо ви плануєте подорожувати автомобілем, то вам треба знати, що якщо ваш термін більше тридцяти двох тижнів, то вам краще не сідати за кермо. Вибираючи собі сидіння в машині, зверніть увагу на те, щоб у вас було достатньо місця для повного розпрямлення ніг, а також простору має вистачити для невеликої зарядки. Не варто забувати про те, що на пізньому терміні можуть сильно затікати кінцівки, також не рекомендується їхати в нічний час, оскільки недосипання або сон у незручному становищі можуть спричинити передчасні пологи. Вибираючи маршрут для поїздки, обов’язково вивчіть розташування медичних закладів на вашому шляху, щоб у разі чого ви знали, куди вам можна буде звернутися за допомогою.

Не тільки комфортний, але й безпечний вид транспорту для вагітних – це поїзд, оскільки ви завжди можете сісти чи лягти у зручну позу. При необхідності ви зможете пройтися і розім’ятись, єдиною умовою є придбання квитка на нижню полицю. Лікарі рекомендують майбутнім мамам у поїздках не вживати важкої їжі і намагатися вибрати найбільш зручне для себе становище. Також не варто забувати про важливі заходи безпеки, наприклад, краще уникати подорожей наодинці, не забувайте поповнити рахунок на телефоні і зарядити його перед поїздкою. Також потрібно пити більше води, не піднімати важкі речі і обов’язково брати до уваги всі рекомендації лікаря. Крім того, ви повинні мати при собі всі необхідні документи та обмінну картку, а також обов’язково з’ясовувати заздалегідь куди звертатися при необхідності за допомогою. Усі ліки, гігієнічні приналежності та засоби догляду за шкірою та обличчям повинні знаходитися на відстані витягнутої руки.


Leave a Reply

Your email address will not be published.

*