Мігрень і тиск які причини виникнення

головна біль

Причини мігрені

Є декілька причин виникнення головного болю але разом з цим у людей також є своє пояснення цього, давайте ми їх розглянемо.

Думка перша. У мене з юності вегетосудинна дистонія, тому і болить голова.

Насправді? Так міркують багато пацієнтів, особливо молодь. Їм вселили, що з головним болем, викликаної дистонією, зробити нічого не можна. Правда, деякі з них все одно проходять курси судинних або ноотропних препаратів, а болі чомусь не відступають.
Насправді, вегетативна дисфункція ні за яких умов не може бути причиною головного болю.
Що зазвичай мають на увазі під цим діагнозом? Якусь «неправильну» або «розбалансовану» роботу вегетативної нервової системи. Але сама вона нічого не вирішує.

З різних причин – найчастіше під дією тривоги і депресії – вона починає давати неправильні команди внутрішнім органам.

Наприклад, коли ви сидите на дивані і відпочиваєте, у вас раптом виникає серцебиття, відчуття жару, пітливість, підвищується тиск. Тобто організм працює так, як ніби ви біжите. Навіть якщо при цьому звужуються судини в голові, то запалення в них немає, а значить, хворіти їм нічим.
У самому головному мозку больових рецепторів теж немає. Ви можете при цьому відчувати запаморочення, слабкість, але не біль.
Якщо у вас з молодого віку часто болить голова, то це не вегетосудинна дистонія, а ймовірно, мігрень або головний біль напруги. І у цій, і в іншої проблеми є окремі причини – наприклад, напруга м’язів або спадковість. Є і свої ліки для кожного з цих випадків. Вам лише треба домогтися правильної діагностики. Тоді і лікування буде ефективним.

Думка друга. Голова починає боліти, так як підвищився кров’яний тиск.

Тут все залежить від цифр тиску. Якщо у вас сильно болить голова і трохи підвищений артеріальний тиск, то воно не є причиною болю. Якраз тут все зовсім навпаки. Сильний біль – це серйозний стрес для організму. І нерідко тиск підвищується саме у відповідь на біль.
Навіть якщо ви приймете препарат для зниження тиску, наприклад, капотен, воно може може повернутися до вихідних цифр, але головний біль не припиниться. У подібній ситуації потрібно підібрати правильне знеболююче.
Якщо це напад мігрені, вам знадобляться спеціальні знеболюючі – тріптани. Вони ефективно знімають мігренозну біль. А тиск знизиться самостійно, коли біль пройде.

При головному болю напруги можуть допомогти нестероїдні протизапальні засоби – ібупрофен, аспірин та комбіновані анальгетики.
Інша справа, якщо у вас гіпертонічний криз – тиск перевищує 180/120 мм рт ст. Це небезпечна ситуація, яка вимагає негайної допомоги. Гіпертонічний криз майже завжди супроводжується сильним, часто пульсуючою, двосторонньої головним болем. Ви можете відчувати її у всій голові, а може хворіти тільки потилицю.
Коли тиск нормалізується, головний біль пройде.
Якщо у вас періодично бувають такі кризи, потрібно завести щоденник. Вранці, вдень і ввечері вимірюйте тиск і пульс. І обов’язково зверніться до кардіолога.

Думка третя. У всьому винен остеохондроз.

У остеохондрозі бачать причину головного болю не тільки пацієнти, а й багато лікарів. В результаті люди витрачають роки на непотрібні обстеження і неефективне лікування крапельницями, блокадами, м’язово-розслаблюючі препаратами і нескінченними курсами масажу.
Існує такий міфологічний діагноз – «шийна мігрень». Він має на увазі, що внаслідок остеохондрозу пережимається хребетна артерія. Через це виникають напади односторонньої пульсуючого болю, іноді навіть з нудотою і блювотою.
Але навіть якщо теоретично уявити, що хребетна артерія дійсно якимось чином пережимається при русі головою, то це все одно не буде викликати больовий напад. Адже у головного мозку немає больових рецепторів, і при зниженні кровотоку він хворіти не може.
Насправді напади односторонньої пульсуючого головного болю з нудотою або блювотою – це, найімовірніше, мігрень. А хребет і шия тут ні при чому.

Щоб контролювати мігрень, потрібно вміти управляти її провокаторами. Швидко і ефективно купірувати напади. Підібрати лікування, щоб зробити мігренозні атаки менш частими.
Якщо ж говорити про головний біль напруги, то і тут остеохондроз частіше за все не задіяний. Терміном остеохондроз позначають будь-які зміни в структурах хребта. Різною мірою вони є у всіх людей і часто виявляються випадково при рентгені або томографії.
Справжньою ж причиною головних болів є напруга м’язів в області плечей і шиї. Так званий міофасціальний больовий синдром.
Якщо ви цілий день сидите, м’язи знаходяться в неприродному положенні. У підсумку вони напружуються і болять. Це надмірне напруження м’язів може віддавати в потилицю, в скроню, в вухо, в щелепу.

При такого болю може допомогти м’яка мануальна терапія. Вона спрямована не на вправлення чого-небудь в хребті, а на розтягнення м’язів. Також важливо адаптувати свій робочий день до навантажень: якщо ви змушені постійно сидіти, потрібно робити перерви на гімнастику. При надлишкової тривожності, яка посилює біль, має сенс звернутися до невролога або психотерапевта. Вони навчать вас боротися з емоційною напругою.

У дуже рідкісних випадках остеохондроз шийного відділу хребта дійсно є причиною головного болю. Пошкодження суглобів між відростками верхніх шийних хребців може викликати відображену односторонню головний біль.

Такий головний біль посилюється при поворотах голови і завжди турбує з однієї і тієї ж сторони. Однак до сих пір цей діагноз залишається спірним.

Думка четверта. Голова болить, тому що у мене погані судини.
Ось тут немає ні найменшої частки правди. Що таке погані судини? Це судини жорсткі, нееластичні. Вони зіпсовані довготривалим і нелікованим високим артеріальним тиском. Через відкладень холестерину в них з’явилися атеросклеротичні бляшки. Або у вас багато років цукровий діабет.

У цих ситуаціях головний мозок отримує менше кисню. У ньому знижується кровотік. Людина може поступово помічати зниження пам’яті, запаморочення. У нього підвищується ризик інсульту. Але голова при цьому хворіти не може.

Думка п’ята. У всіх жінок часто болить голова, це нормально.
Те, що ви – жінка, не є причиною головного болю. Так, у багатьох представниць прекрасної статі є мігрень. Вважається, що цим типом болю страждає кожна четверта молода жінка. Але сьогодні це не вирок. Є ліки для боротьби з цією проблемою. Спеціальні протимігренозними препарати – тріптани – дозволяють купірувати напад. А якщо атаки мігрені трапляються дуже часто, можна пройти курс профілактичного лікування.

Знеболюючі при мігрені допустимо приймати, тільки якщо біль рідкісна. Не частіше 10 днів в місяць. Пам’ятайте, що анальгетики не є лікуванням болю. До них швидко розвивається звикання.

Думка шоста. Джерело головних болів – прийом спиртного.
Звичайно, в стані похмілля ви можете відчувати сильний головний біль. А у людини, що страждає на мігрень, навіть половина келиха червоного вина може викликати напад. Але на цьому вся зв’язок закінчується.

Само по собі часте вживання алкогольних напоїв не викликає хронічний головний біль. І потрібно пошукати іншу причину – може бути, ви страждаєте головним болем напруги. Або, можливо, у вас проблеми з шиєю і є цервікогенн й головний біль.

Але все ж пацієнтам з мігренню ми дійсно рекомендуємо відмовитися від червоного вина і шампанського. Як тільки ви перестанете провокувати напади, їх кількість обов’язково скоротиться.

Думка сьома. Головний біль викликана внутрішньочерепних тиском.
Про цю причину варто задуматися лише в разі особливої ​​головного болю вранці. В інших випадках це зайва фантазія.

Припустимо, у людини підвищується внутрішньочерепний тиск. Це означає, що з якоїсь причини перекривається відтік спинномозкової рідини з головного мозку в спинний. Наприклад, внаслідок пухлини. Що тоді станеться?

По-перше, така перешкода для відтоку буде видно на томограмі.

По-друге, що більш важливо, голова при цьому буде хворіти по-іншому.

Так як за час нічного сну відтік рідини ще більше ускладнюється, головний біль найбільш виражений вранці. Він швидко наростає і проходить після блювоти, яка скидає внутрішньочерепний тиск.

Якщо ж мова йде про постійну гнітючу головну біль, при якій не нудить, не дратує світло і звук, і біль зазвичай наростає до вечора на тлі втоми, то це головний біль напруги. Вам допоможе гімнастика, відпочинок, зміна діяльності і вражень. В крайньому і рідкісному випадку – анальгетики.

Для профілактики судин головного мозгу варто приймати такі натуральні фітокомплекси як Фрілайф, Омега+, Інтелект.

Всі вони мають хорошу укріпляючу дію на судини нашого організму.


Leave a Reply

Your email address will not be published.

*