Доведено, що теорія про роздільне харчування не відповідає дійсності

теория раздельного питания

Люди сотнями років і навіть тисячоліттями вчилися комбінувати різну їжу в такий спосіб, щоб її смак приносив як задоволення, а й поєднувався з релігійними канонами. У результаті в наш час існують різні національні кухні, які відрізняються не тільки за смаком, але і за складом продуктів. Однак багато людей прагнуть не тільки отримати задоволення від їжі, але й максимально дотримуватися здорового харчування, теорія якого часто ґрунтується на роздільному харчуванні. А чи дійсно потрібно обов’язково вживати вуглеводи окремо від жирів або все ж таки можна їх поєднувати?

Роздільне харчування теорія чи все ж таки працює

На світанку попереднього століття вчений Герберт Шелтон склав свою теорію харчування, яка ґрунтувалася на тому, що організм одночасно може перетравлювати лише одну категорію продуктів. Тому білки і жири обов’язково варто вживати окремо, тому що в іншому випадку деякі продукти не тільки не засвоюватимуться при одночасному їх прийомі, але ще й завдадуть шкоди організму і можуть викликати навіть різні захворювання.

Однак теорія Шелтона була далека від хімічних і фізичних понять, тому за його твердженням, щоб перетравлювати різні класи продуктів, було необхідне різне середовище. У результаті якщо білки перетравлює кисле середовище, а крохмалисті продукти лужне, то при одночасному поєднанні даних продуктів в організмі одне середовище може нейтралізувати інше, і процес травлення просто зупиниться, що призведе до гниття їжі.

Шелтон мав багато продовжувачів, і один з них хірург Вільям Хей зміг значно покращити свій стан здоров’я і скинути зайву вагу завдяки відмови від куріння та зміни структури прийому продуктів. Хей здійснив поділ продуктів на різні групи і, згідно з його твердженнями, потрібно було значно скорочувати вживання кислотних продуктів, щоб уникнути закислення організму. А ось щоб нейтралізувати закислення навпаки вживати якнайбільше лужних продуктів. Існує ще безліч схожих моделей живлення, і в багатьох з них стверджується, що не можна вживати воду під час їжі, тому що вона не тільки травлення робить неправильним, але може уповільнювати його.

І хоча теорії Шелтона і Хея визнавалися антинауковими і часто засуджувалися, це все одно не завадило їм завоювати увагу багатьох зірок Голлівуду, причому мода на роздільне харчування збереглося і до сьогодні. Однак насправді теорія роздільного харчування абсолютно не пов’язана з хімією чи біологією, а ефективність травлення може залежати від більшості факторів, починаючи від рівня температури, кислотності та концентрації ферменту. Травлення починається з того моменту, як їжа потрапляє до рота, де вона змочується слиною, що містить ферменти і проходить механічне подрібнення зубами. А вже після первинної обробки їжа легко через стравохід потрапляє в шлунок, де завдяки кислому середовищу не тільки розщеплюються білки, а й знижується активність багатьох мікроорганізмів, що загрожують нашому організму. Ферменти розщеплюють білки, а жири розщеплюються завдяки ліпазі, що також перебуває у шлунку.

Потрапляючи в тонкий кишечник, вже частково перетравлена ​​їжа змінює свою кислотність, і далі триває розщеплення як білків, так і жирів і вуглеводів, а їх компоненти всмоктуються в організм. Наше травлення повністю контролюється за допомогою нервової системи, але також мають значення та смакові якості, запах або складові їжі, які у вигляді сигналів можуть спрямовуватися відділам травної системи. У кожному відділі травного тракту діють певні ферменти, а переходячи в інше середовище, їхня дія закінчується.

Насправді наш організм не тільки здатний перетравлювати, але й добре засвоювати всі поєднання їжі, які можна вживати. Відбувається це завдяки тому, що у кожному відділі шлунково-кишкового тракту своє кислотне середовище, і тому потрапляючи до нього їжа також змінює кислотність. А ідеї про те, що виділення в кишковій системі одночасно кислоти і лугу, що стимулюється різним поєднанням продуктів, призводять до нейтралізації один одного і провокують гниття їжі помилкові. Також не може відбуватися закислення організму або його залужування, що повністю спростовує теорію роздільного харчування.

Вже давно доведено, що якщо дотримуватися збалансованої дієти, то можна схуднути ефективніше, ніж при роздільному харчуванні. Крім того, не має під собою і наукових підстав теорія про несумісність в організмі багатьох продуктів, наприклад, молока та огірків або багатьох інших. Насправді вони не шкодять організму, а швидше за все погано поєднуються між собою за смаковими якостями. Однак деяким людям краще не вживати певні поєднання продуктів у зв’язку з індивідуальною непереносимістю певних з них. Ну а якщо є проблеми із травленням, то в таких випадках допоможе препарат для очищення кишечника Брейкблок від українського виробника компанії Чойс.


Leave a Reply

Your email address will not be published.

*