Сезонні захворювання

СЕЗОННІ ЗАХВОРЮВАННЯ ПРОФІЛАКТИКА

Квітень. Весна у повному розпалі, а наше самопочуття, чомусь, не завжди бадьорий і радісний. Причина цьому – сезонність. Ми не можемо на неї вплинути, але ми можемо до неї підготуватися з тим, щоб цей період пройшов для нашого організму непоміченим. Важливу роль у цьому відіграє інформованість людей про можливу профілактики сезонних захворювань. Сьогодні ми звернемо увагу на ті органи нашого організму, які є найбільш уразливими в цей період. Вхідні ворота інфекції весняний гіповітаміноз, різкі квітневі вітри, часто приносять осиплість голосу, кашель, нежить, першіння та біль у горлі. Але не одними негативними відчуттями неприємні хвороби носоглотки. Саме носоглотку лікарі називають вхідними воротами інфекції. Якщо не почати боротися з першими ознаками запалення горла, процес може поширитися на трахею, бронхи і легеневу тканину. Сьогодні всі розуміють, що боротися з недугою краще і безпечніше за допомогою натуральних засобів, а не хімічних. У нас є фітокомплекс Бриз, що дозволяє швидко перепинити шлях хвороботворним мікробам і попередити поширення інфекції. Надійний вартовий фітокомплекс Бриз. Активні компоненти фітокомплексу «Бриз» (прозери, мати-й-мачуха, подорожник, шавлія, суцвіття липи та гречки, шишки хмелю і корінь солодки) швидко знищать всі види хвороботворної мікрофлори: віруси, бактерії, грибки. Цілеспрямована дія на збудників хвороби горла і бронхів, безпечне їх усунення забезпечить і швидке одужання. Також фітокомплекс «Бриз» усуває кашель і біль, набряклість і осиплість голосу. Він починає діяти вже через 30 хвилин після застосування, а ефект триває 8-12 годин! Фітокомплекс «Бриз» рекомендується застосовувати при хронічному тонзиліті, ларингіті, ангіні, фарингіті, бронхіті. Висока якість, зручна форма випуску, оригінальна рецептура дозволяють використовувати фітопрепарат «Бриз» без обмежень навіть дітям. Змоделюємо ситуацію. В офісі відкривається вікно для провітрювання. Двоє ніяк не реагують на холодне повітря, а троє на наступний день скаржаться на біль у горлі, нежить, нездужання. Чому захворіли не всі? На думку фахівців – це залежить від сприйнятливості організму до інфекцій, від стану імунітету. Запалення в носоглотці провокують віруси, бактерії і грибкова флора. Хвороби, викликані грибковою флорою, відрізняються особливою складністю в діагностиці та лікуванні. Тому дуже важливо, щоб кошти для позбавлення від болю і запалення в горлі зміцнювали імунну систему і знешкоджували всі три види хвороботворних мікробів. З цим завданням чудово справляється фітокомплекс «Бриз».


ДРУЗІ ГОРЛА:

Натуральний полівітамінний комплекс Солод мелений.
Натуральний імуномодуляторами і прекрасний адаптоген фітокомплекс Лайфгард.
Рясне тепле пиття.
Дихальна гімнастика.
Час нирок.
Навесні особливо актуальні запальні захворювання нирок і сечового міхура: пієлонефрит і цистит, які призводять до порушень видільної функції нирок, важкої гіпертонії, набряків і анемії. При цьому кількість і склад сечі змінюються і з організму виводяться потрібні речовини, а шкідливі залишаються. Пієлонефрит – це найбільш часте захворювання нирок, яке характеризується запаленням ниркової тканини. Пієлонефрит може бути одне або двостороннім, тобто вражати одну або обидві нирки; гострим або хронічним. Гострий пієлонефрит виникає раптово (протягом декількох годин або днів), часто як ускладнення ангіни, грипу або іншого захворювання і терміново потребує медикаментозного лікування під наглядом фахівця.Хронічний пієлонефрит може бути наслідком переходу гострого пієлонефриту в хронічну стадію, або з самого початку виникати, як первинний хронічний процес. Він являє собою уповільнене, періодично загострюється запалення ниркової тканини. Хронічний пієлонефрит призводить до поступового заміщення тканин нирок нефункціональній сполучною тканиною і може ускладнитися артеріальною гіпертонією і нирковою недостатністю. Пієлонефрит і гострий, і хронічний – дуже серйозні захворювання, які потребують тривалого відновлювального лікування. Фахівці вважають, що лікуватися після загострення необхідно від б до 12 місяців (фітокомплекси, трави, мінеральні води, фізіо-та больнео-процедури) .. Цистит – запалення слизової оболонки сечового міхура. Його збудники – кишкова група мікроорганізмів, стрепто-і стафілококи, протей та інші.Навесні, коли імунітет ослаблений, вони активізуються. У цей період існує висока ступінь імовірності захворіти.
Ланки одного ланцюга
Сечовий міхур, нирки і внутрішні статеві органи тісно пов’язані. Справа в тому, що інфекція по лімфі поширюється від статевих органів до сечового міхура, сечовидільних шляхах і нирках. Цистит не рідкість у жінок з хронічним запаленням яєчників і придатків, і дуже часто зустрічається у чоловіків, які хворіють на простатит і аденомою простати.Фітокомплекси для профілактики та усунення причин захворювань нирок і сечового міхура застосовуємо фітокомплекси: «Санклін», «Хітозан», «Фрілайф» «Лайфгард», «Імунна Формула», «Форвард».

Фільтр всередині нас
Навесні сама природа голосує за те, що пора скидати зайвий баласт, що накопичився за зиму. Оскільки печінка – один з головних органів по очищенню організму від шлаків, то порушення її функції неминуче призводить до накопичення токсичних речовин в організмі. Печінка називають головним фільтром і основний лабораторією організму. Вона знешкоджує токсини, перетворюючи їх на менш небезпечні і легко виводяться з’єднання; відіграє провідну роль у кровотворенні та синтезі білка; жировому і вуглеводному обміні; регулює згортання крові. І, звичайно, не остання роль печінки у процесі травлення. Вона виробляє жовч, необхідну для перетравлення їжі. Коли ця «лабораторія» функціонує без осічки, людина відчуває себе повністю здоровим, має відмінний настрій і високу працездатність. При захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів нерідко з’являються болі в правому підребер’ї, особливо після жирної і смаженої їжі, відбувається порушення травлення, з’являється швидка стомлюваність, погіршення самопочуття, зміна кольору шкіри, зниження зору. Причин порушення функції печінки багато – це інфекція і паразити, неякісні продукти і порушення режиму харчування, часті стреси, погана екологія, прийом медикаментів, алкоголь, куріння.Осо-бливо небезпечні віруси. Вони викликають вірусні гепатити. За статистикою, в 70% випадків, саме вони винні у виникненні хронічних хвороб печінки.
Фітокомплекс ЛІВСЕЙФ – наш надійний щит.
Захистить печінку від усіх негараздів фітокомплекс «Лівсейф». Він ефективний при лікуванні хронічних гепатитів та інших захворювань печінки, дискінезії жовчовивідних шляхів; попереджає розвиток жовчнокам’яної хвороби; перешкоджає повторному утворенню каменів у жовчному міхурі після проведеної операції з їх видалення.Фітопрепарат Лівсейф незамінний помічник при хімічних та харчових отруєннях; ураженнях печінки в результаті прийому алкоголю і медикаментів; за будь-яких запальних та паразитарних процесах. Також фітокомплекс «Лівсейф» є дієвим профілактичним засобом для захисту печінки під час прийому інших ліків, наприклад антибіотиків.
Крім цього фітоперпарат Лівсейф відновлює клітини печінки, нормалізує відтік жовчі, знімає спазм жовчовивідних шляхів і, тим самим, усуває біль і порушення травлення. Крім фітокомплексу «Лівсейф», неоціненну підтримку печінки надають фітокомплекси «Ф. Актив», «Клінхелп», «Брейкблок», «Норм». Так як ми вже торкнулися питання роботи печінки, то неможливо не зупинитися на найбільш часто зустрічається захворюванні жовчовивідних шляхів.
Дискінезія жовчовивідних шляхів.
Слово «дискінезія» має грецьке походження: префікс «dys» означає «порушення», а корінь «kinetos» – «рухомий». Отже, дискінезія жовчовивідних шляхів (ДЖВШ) – це порушення їх рухливості. Жовч – найважливіший учасник нашого травлення. Вона виробляється в печінці, потім надходить у жовчний міхур, а звідти доставляється до «місцем роботи» – в дванадцятипалу кишку. Жовчний міхур і протоки. Їх стінки мають м’язовий шар і можуть скорочуватися, що забезпечує просування жовчі. У деяких місцях м’язовий шар потовщений і утворює сфінктери – своєрідні жовчовивідні «ворота» для жовчі. Коли їжа не надходить жовч не потрібна, сфінктери закриті. Але вже через десять хвилин після початку трапези починається виділення жовчі. Жовчний міхур скорочується і виштовхує її в протоки. Одночасно (саме одночасно, і це дуже важливо) розкриваються м’язові «ворота» і жовч швидко виливається в дванадцятипалу кишку, зрошуючи харчова грудка. Саме тут починається процес всмоктування жирів і кальцію. Добре, якщо жовчовивідні шляхи працюють злагоджено. Але «коли в товаришах згоди немає …» – це і є дискінезія. При ДЖВШ відбувається порушення тонусу жовчного міхура та м’язів-сжіматель (сфінктерів), застій жовчі, яка стає кислою і втрачає свої бактерицидні властивості, що сприяє виникненню запалень і безперешкодному заселенню кишечника гельмінтами. Тонка організація жовчовиділення реагує на найменші зрушення в роботі організму. Відхилення в роботі жовчовивідних шляхів розвиваються у людей з нестійкою і збуджуваним нервовою системою, у людей з вогнищами інфекції, (у тому числі в ЛОР-органах і гінекології), глистової інвазією, лямбліоз, дисбактеріозом, цукровим діабетом, сколіозом. Дискінезія жовчовивідних шляхів практично завжди пов’язана з нестабільним емоційним фоном. Малюки можуть захворіти через небажання йти в дитячий сад, школярі – через переживання, пов’язаних зі шкільними відмітками, новим розпорядком дня, новим колективом, новими вимогами, конфліктними ситуаціями в сім’ї та школі. В даний час при УЗД-обстеженні печінки і жовчовивідних шляхів практично у всіх дітей виявляють дискінезію. Тільки з цього одного обстеження можна зрозуміти, наскільки наші діти перезбуджена і потребують корекції нервової системи за допомогою м’яких адаптогенів, таких як: фітокомплекси «Баланс», «Фрілайф», «Комплекс Омега». Особливу роль у розвитку дискінезії жовчовивідних шляхів відіграють погрішності в харчуванні (великі інтервали між прийомами їжі, харчування «всухом’ятку», одноманітний раціон, велика кількість жирних і смажених страв) і низька рухова активність. Розрізняють декілька форм дискінезії жовчовивідних шляхів. Якщо сфінктери сильно стиснуті і жовч майже не відокремлюється, тоді говорять про гіпертонічну формі хвороби, яка найчастіше зустрічається у дітей. При гіпертонічній формі тонус жовчного міхура підвищений і його скорочення відбуваються занадто швидко і сильно. Сфінктери при цьому розкриваються недостатньо. Це викликає різкі больові відчуття в правому підребер’ї. Напади болю звичайно короткочасні, часто з’являються при бігу або швидкій ходьбі.Як правило, вони виникають не на порожньому місці, а провокуються негативними емоціями, хвилюваннями, нервовими перевантаженнями. При лікуванні гіпертонічної форми ДЖВШ дуже важливу роль грає правильне харчування, воно має бути частим і дробовим (4-5 разів на день), що сприяє кращому випорожненню жовчного міхура.Страви повинні бути відвареними, не дуже жирними або гострими, але обов’язково теплими. Обов’язково необхідно вживати багато фруктів, ягід і сирих овочів! При підвищеному тонусі жовчного міхура слід вживати засоби:
• регулюють нервові процеси в організмі: «Баланс», «Комплекс Омега»;
• жовчогінні: «Лівсейф», «Брейкблок», «Ф.Актів»;
* мають спазмолітичну дію, багаті магнієм: «OK», «Біолайн», «М. Пауза».
Якщо жовч постійно витікає з жовчного міхура, то говорять про гіпотонічній формі хвороби, при якій сфінктери знаходяться в розслабленому стані. Як правило, цією формою ДЖВШ страждають літні люди. Її причина – недостатньо інтенсивне скорочення жовчного міхура. Це проявляється болем у правому підребер’ї. Правда, біль зазвичай несильна, але тривала, носить тупий, нерідко розпираючий характер, супроводжується нудотою, відрижкою, іноді навіть блювотою, яка виникає після рясної або жирної їжі. Гіпотонічна форма зазвичай поєднується із запаленням жовчного міхура та жовчних проток, тому необхідно проводити антибактеріальну терапію. У цьому випадку ефективні фітокомплекси «Антипаразит», «Хітозан».
При гіпотонічній формі обов’язково необхідно включати кошти, які мають:
• стимуляцією рухової активності жовчовивідних шляхів: «Лайфгард», «Динаміка», «Інтелект»;
• жовчогінною дією: «Лівсейф», «Клінхелп», «Ф.Актів»;
• регулюють нервові процеси в організмі: «Баланс», «Комплекс Омега», «Норм».
При ДЖВШ відбувається неповне засвоєння багатьох речовин, зокрема кальцію, тому що він всмоктується лише в поєднанні з жовчними кислотами. У разі захворювання ДЖВШ проходить наступне: харчова грудка потрапляє в 12-ти палу кишку, а жовч надходить пізніше і кальцій не реагує з жовчними кислотами і не всмоктується. У результаті відбувається порушення мінерального обміну, що при певних умовах призводить до остеопорозу, остеоартрозу, карієсу, сколіозу, плоскостопості та багатьом іншим захворюванням організму. Так як жовч в цьому випадку залишається у випорожненнях 12-палої кишки, вона дратує її, що сприяє ввезенню її в шлунок і появи ерозій. Ерозивний гастрит супроводжується сильними болями в області шлунка, печія та іншими диспепсичними симптомами, які вимагають більш інтенсивного лікування і серйозного спостереження у гастроентеролога, тому що може призвести до виразкової хвороби, поліпозно гастриту, який має схильність до переродження в злоякісний процес. Першорядне значення в профілактиці дискінезії жовчних шляхів і жовчного міхура надається зміцненню нервової системи, дотримання режиму харчування, своєчасному лікуванню захворювань шлунково-кишкового тракту, а також санації вогнищ запалення.Важливу роль відіграють щоденні прогулянки, заняття фізичною працею і лікувальною фізкультурою, фітнесом з поступовим збільшенням навантаження. Хтось з мудреців сказав, що основа життя – рух. Але не тільки той рух, що переміщує тіло в просторі. Весь людський організм – це величезний світ, який рухається за своїми законами. Світ ніжний і вразливий. Нам треба пам’ятати про нього і допомагати йому в біді, але тільки робити це необхідно м’яко і грамотно. Статтю підготувала лікар фізіотерапевт вищої категорії Гавриш Є. У статті використані матеріали друкованих та інтернет видань.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published.

*